86272 | Tazzie Performance, Sky - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86272 |
| Pattern Name | Tazzie Performance |
| Collection | Schumacher Utility: Wovens |
| Width | 56" (144CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 9" (23CM) |
| Vertical Repeat | 13 3/8" (34CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 42% POLYESTER, 58% POLYACRYLIC |
| Country of Origin | GERMANY |
| Country of Finish | GERMANY |
| Color | Blue |
| Theme | Abstract |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




86272 | Tazzie Performance, Sky - Schumacher Fabric
86272 | Tazzie Performance, Sky - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86272 |
| Pattern Name | Tazzie Performance |
| Collection | Schumacher Utility: Wovens |
| Width | 56" (144CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 9" (23CM) |
| Vertical Repeat | 13 3/8" (34CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 42% POLYESTER, 58% POLYACRYLIC |
| Country of Origin | GERMANY |
| Country of Finish | GERMANY |
| Color | Blue |
| Theme | Abstract |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86272 |
| Pattern Name | Tazzie Performance |
| Collection | Schumacher Utility: Wovens |
| Width | 56" (144CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 9" (23CM) |
| Vertical Repeat | 13 3/8" (34CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 42% POLYESTER, 58% POLYACRYLIC |
| Country of Origin | GERMANY |
| Country of Finish | GERMANY |
| Color | Blue |
| Theme | Abstract |












