86542 | Symphony Scallop, Neutral - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86542 |
| Pattern Name | Symphony Scallop |
| Collection | Japonisme |
| Width | 55 1/8" (140CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 6 7/8" (17CM) |
| Vertical Repeat | 17 3/4" (45CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 49% VISCOSE, 21% COTTON, 30% LINEN |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Neutral |
| Theme | Abstract |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




86542 | Symphony Scallop, Neutral - Schumacher Fabric
86542 | Symphony Scallop, Neutral - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86542 |
| Pattern Name | Symphony Scallop |
| Collection | Japonisme |
| Width | 55 1/8" (140CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 6 7/8" (17CM) |
| Vertical Repeat | 17 3/4" (45CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 49% VISCOSE, 21% COTTON, 30% LINEN |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Neutral |
| Theme | Abstract |
Original: $259.00
-65%$259.00
$90.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86542 |
| Pattern Name | Symphony Scallop |
| Collection | Japonisme |
| Width | 55 1/8" (140CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 6 7/8" (17CM) |
| Vertical Repeat | 17 3/4" (45CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 49% VISCOSE, 21% COTTON, 30% LINEN |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Neutral |
| Theme | Abstract |












