86890 | Quilted Waves Indoor/Outdoor, Metallic Brown - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86890 |
| Pattern Name | Quilted Waves Indoor/Outdoor |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 57" (145CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 13 3/4" (35CM) |
| Vertical Repeat | 28 1/4" (72CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 29% POLYESTER, 71% POLYPROPYLENE |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Brown |
| Theme | Abstract |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





86890 | Quilted Waves Indoor/Outdoor, Metallic Brown - Schumacher Fabric
86890 | Quilted Waves Indoor/Outdoor, Metallic Brown - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86890 |
| Pattern Name | Quilted Waves Indoor/Outdoor |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 57" (145CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 13 3/4" (35CM) |
| Vertical Repeat | 28 1/4" (72CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 29% POLYESTER, 71% POLYPROPYLENE |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Brown |
| Theme | Abstract |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86890 |
| Pattern Name | Quilted Waves Indoor/Outdoor |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 57" (145CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 13 3/4" (35CM) |
| Vertical Repeat | 28 1/4" (72CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 29% POLYESTER, 71% POLYPROPYLENE |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Brown |
| Theme | Abstract |












