86891 | Quilted Waves Indoor/Outdoor, Merlot - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86891 |
| Pattern Name | Quilted Waves Indoor/Outdoor |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 57" (145CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 13 3/4" (35CM) |
| Vertical Repeat | 28 1/4" (72CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 71% POLYPROPYLENE, 29% POLYESTER |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Red |
| Theme | Abstract |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





86891 | Quilted Waves Indoor/Outdoor, Merlot - Schumacher Fabric
86891 | Quilted Waves Indoor/Outdoor, Merlot - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86891 |
| Pattern Name | Quilted Waves Indoor/Outdoor |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 57" (145CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 13 3/4" (35CM) |
| Vertical Repeat | 28 1/4" (72CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 71% POLYPROPYLENE, 29% POLYESTER |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Red |
| Theme | Abstract |
Original: $294.00
-65%$294.00
$102.90Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 86891 |
| Pattern Name | Quilted Waves Indoor/Outdoor |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 57" (145CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 13 3/4" (35CM) |
| Vertical Repeat | 28 1/4" (72CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 71% POLYPROPYLENE, 29% POLYESTER |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Red |
| Theme | Abstract |












