87021 | Monsoon, Green - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 87021 |
| Pattern Name | Monsoon |
| Collection | Kevin Aspaas |
| Width | 53" (135CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 9" (23CM) |
| Vertical Repeat | 10 1/2" (27CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 16% COTTON, 84% WOOL |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Country of Finish | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Green |
| Theme | Ethnic |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




87021 | Monsoon, Green - Schumacher Fabric
87021 | Monsoon, Green - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 87021 |
| Pattern Name | Monsoon |
| Collection | Kevin Aspaas |
| Width | 53" (135CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 9" (23CM) |
| Vertical Repeat | 10 1/2" (27CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 16% COTTON, 84% WOOL |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Country of Finish | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Green |
| Theme | Ethnic |
Original: $346.50
-65%$346.50
$121.27Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 87021 |
| Pattern Name | Monsoon |
| Collection | Kevin Aspaas |
| Width | 53" (135CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 9" (23CM) |
| Vertical Repeat | 10 1/2" (27CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 16% COTTON, 84% WOOL |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Country of Finish | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Green |
| Theme | Ethnic |












