87700 | Verana Performance, Gold - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 87700 |
| Pattern Name | Verana Performance |
| Collection | Schumacher Utility: Wovens |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 7" (18CM) |
| Vertical Repeat | 6 3/4" (17CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 6% RECYCLED POLYESTER, 13% RECYCLED COTTON, 81% POLYESTER |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Country of Finish | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Tan |
| Theme | Ethnic |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




87700 | Verana Performance, Gold - Schumacher Fabric
87700 | Verana Performance, Gold - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 87700 |
| Pattern Name | Verana Performance |
| Collection | Schumacher Utility: Wovens |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 7" (18CM) |
| Vertical Repeat | 6 3/4" (17CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 6% RECYCLED POLYESTER, 13% RECYCLED COTTON, 81% POLYESTER |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Country of Finish | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Tan |
| Theme | Ethnic |
Original: $147.00
-65%$147.00
$51.45Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 87700 |
| Pattern Name | Verana Performance |
| Collection | Schumacher Utility: Wovens |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 7" (18CM) |
| Vertical Repeat | 6 3/4" (17CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 6% RECYCLED POLYESTER, 13% RECYCLED COTTON, 81% POLYESTER |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Country of Finish | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Tan |
| Theme | Ethnic |












