90051.16.0 | Kravet Design, Indoor Outdoor Performance Drapery - Kravet Design Fabric
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 90051.16.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Indoor Outdoor Performance Drapery |
| Width | 118" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | SOLUTION DYED ACRYLIC - 58%;HIGH UV POLYESTER - 42% |
| Finish | C0 SOIL AND STAIN REPELLENT FINISH ; |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Beige |
| Theme | Texture |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

90051.16.0 | Kravet Design, Indoor Outdoor Performance Drapery - Kravet Design Fabric
90051.16.0 | Kravet Design, Indoor Outdoor Performance Drapery - Kravet Design Fabric
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 90051.16.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Indoor Outdoor Performance Drapery |
| Width | 118" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | SOLUTION DYED ACRYLIC - 58%;HIGH UV POLYESTER - 42% |
| Finish | C0 SOIL AND STAIN REPELLENT FINISH ; |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Beige |
| Theme | Texture |
Original: $195.30
-65%$195.30
$68.36Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 90051.16.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Indoor Outdoor Performance Drapery |
| Width | 118" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | SOLUTION DYED ACRYLIC - 58%;HIGH UV POLYESTER - 42% |
| Finish | C0 SOIL AND STAIN REPELLENT FINISH ; |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Beige |
| Theme | Texture |












