90083.11.0 | Kravet Basics, Silken Textures Iv - Kravet Basics Fabric
| Brand | Kravet Basics |
| Pattern Number | 90083.11.0 |
| Pattern Name | Kravet Basics |
| Collection | Silken Textures Iv |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 68%;VISCOSE - 32% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Grey |
| Theme | Solid |
| Notes | FOR DRAPERY USE ONLY |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

90083.11.0 | Kravet Basics, Silken Textures Iv - Kravet Basics Fabric
90083.11.0 | Kravet Basics, Silken Textures Iv - Kravet Basics Fabric
| Brand | Kravet Basics |
| Pattern Number | 90083.11.0 |
| Pattern Name | Kravet Basics |
| Collection | Silken Textures Iv |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 68%;VISCOSE - 32% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Grey |
| Theme | Solid |
| Notes | FOR DRAPERY USE ONLY |
Original: $66.07
-65%$66.07
$23.12Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Basics |
| Pattern Number | 90083.11.0 |
| Pattern Name | Kravet Basics |
| Collection | Silken Textures Iv |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 68%;VISCOSE - 32% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Grey |
| Theme | Solid |
| Notes | FOR DRAPERY USE ONLY |












