90091.4.0 | Natural Looks Ii - Kravet Contract Fabric
| Brand | Kravet Contract |
| Pattern Number | 90091.4.0 |
| Pattern Name | Kravet Contract |
| Collection | Natural Looks Ii |
| Width | 58" |
| Vert. Repeat | 9.5" |
| Horz. Repeat | 13.62" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER FR - 100% |
| Finish | WASHED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Gold |
| Theme | Metallic |
| Notes | FOR DRAPERY & DECORATIVE USE ONLY |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

90091.4.0 | Natural Looks Ii - Kravet Contract Fabric
90091.4.0 | Natural Looks Ii - Kravet Contract Fabric
| Brand | Kravet Contract |
| Pattern Number | 90091.4.0 |
| Pattern Name | Kravet Contract |
| Collection | Natural Looks Ii |
| Width | 58" |
| Vert. Repeat | 9.5" |
| Horz. Repeat | 13.62" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER FR - 100% |
| Finish | WASHED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Gold |
| Theme | Metallic |
| Notes | FOR DRAPERY & DECORATIVE USE ONLY |
Original: $47.17
-65%$47.17
$16.51Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Contract |
| Pattern Number | 90091.4.0 |
| Pattern Name | Kravet Contract |
| Collection | Natural Looks Ii |
| Width | 58" |
| Vert. Repeat | 9.5" |
| Horz. Repeat | 13.62" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER FR - 100% |
| Finish | WASHED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Gold |
| Theme | Metallic |
| Notes | FOR DRAPERY & DECORATIVE USE ONLY |












