90097.11.0 | Natural Looks Ii - Kravet Contract Fabric
| Brand | Kravet Contract |
| Pattern Number | 90097.11.0 |
| Pattern Name | Kravet Contract |
| Collection | Natural Looks Ii |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 100% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | LIGHT |
| Color | Grey |
| Theme | Solid |
| Notes | FOR DRAPERY & DECORATIVE USE ONLY |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

90097.11.0 | Natural Looks Ii - Kravet Contract Fabric
90097.11.0 | Natural Looks Ii - Kravet Contract Fabric
| Brand | Kravet Contract |
| Pattern Number | 90097.11.0 |
| Pattern Name | Kravet Contract |
| Collection | Natural Looks Ii |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 100% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | LIGHT |
| Color | Grey |
| Theme | Solid |
| Notes | FOR DRAPERY & DECORATIVE USE ONLY |
Original: $47.17
-65%$47.17
$16.51Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Contract |
| Pattern Number | 90097.11.0 |
| Pattern Name | Kravet Contract |
| Collection | Natural Looks Ii |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 100% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | LIGHT |
| Color | Grey |
| Theme | Solid |
| Notes | FOR DRAPERY & DECORATIVE USE ONLY |












