90102.106.0 | Kravet Basics, Sheer Outlook Ii - Kravet Design Fabric
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 90102.106.0 |
| Pattern Name | Kravet Basics |
| Collection | Sheer Outlook Ii |
| Width | 122" |
| Vert. Repeat | 10.375" |
| Horz. Repeat | 10.25" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER FR - 100% |
| Finish | WASHED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Beige |
| Theme | Geometric |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

90102.106.0 | Kravet Basics, Sheer Outlook Ii - Kravet Design Fabric
90102.106.0 | Kravet Basics, Sheer Outlook Ii - Kravet Design Fabric
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 90102.106.0 |
| Pattern Name | Kravet Basics |
| Collection | Sheer Outlook Ii |
| Width | 122" |
| Vert. Repeat | 10.375" |
| Horz. Repeat | 10.25" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER FR - 100% |
| Finish | WASHED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Beige |
| Theme | Geometric |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | 90102.106.0 |
| Pattern Name | Kravet Basics |
| Collection | Sheer Outlook Ii |
| Width | 122" |
| Vert. Repeat | 10.375" |
| Horz. Repeat | 10.25" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER FR - 100% |
| Finish | WASHED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Beige |
| Theme | Geometric |
| Notes | 0 |












