90106.101.0 | Kravet Basics, Sheer Outlook Ii - Kravet Basics Fabric
This pattern is priced by the yard.(minimum 2)
Shop Kravet Basics Fabric Product 90106.101.0 pattern name Kravet Basics from the collection Sheer Outlook Ii. Swatches always available online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Kravet Basics |
| Pattern Number | 90106.101.0 |
| Pattern Name | Kravet Basics |
| Collection | Sheer Outlook Ii |
| Width | 122" |
| Vert. Repeat | 1.25" |
| Horz. Repeat | 2.625" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER FR - 100% |
| Finish | WASHED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | White |
| Theme | Geometric |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

90106.101.0 | Kravet Basics, Sheer Outlook Ii - Kravet Basics Fabric
90106.101.0 | Kravet Basics, Sheer Outlook Ii - Kravet Basics Fabric
This pattern is priced by the yard.(minimum 2)
Shop Kravet Basics Fabric Product 90106.101.0 pattern name Kravet Basics from the collection Sheer Outlook Ii. Swatches always available online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Kravet Basics |
| Pattern Number | 90106.101.0 |
| Pattern Name | Kravet Basics |
| Collection | Sheer Outlook Ii |
| Width | 122" |
| Vert. Repeat | 1.25" |
| Horz. Repeat | 2.625" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER FR - 100% |
| Finish | WASHED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | White |
| Theme | Geometric |
| Notes | 0 |
$36.91
Original: $105.45
-65%90106.101.0 | Kravet Basics, Sheer Outlook Ii - Kravet Basics Fabric—
$105.45
$36.91Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pattern is priced by the yard.(minimum 2)
Shop Kravet Basics Fabric Product 90106.101.0 pattern name Kravet Basics from the collection Sheer Outlook Ii. Swatches always available online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Kravet Basics |
| Pattern Number | 90106.101.0 |
| Pattern Name | Kravet Basics |
| Collection | Sheer Outlook Ii |
| Width | 122" |
| Vert. Repeat | 1.25" |
| Horz. Repeat | 2.625" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER FR - 100% |
| Finish | WASHED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | White |
| Theme | Geometric |
| Notes | 0 |












