90112.161.0 | Kravet Basics, Sheer Outlook Ii - Kravet Basics Fabric
| Brand | Kravet Basics |
| Pattern Number | 90112.161.0 |
| Pattern Name | Kravet Basics |
| Collection | Sheer Outlook Ii |
| Width | 124" |
| Vert. Repeat | 6.5" |
| Horz. Repeat | 15" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER FR - 100% |
| Finish | WASHED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | White |
| Theme | Geometric |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

90112.161.0 | Kravet Basics, Sheer Outlook Ii - Kravet Basics Fabric
90112.161.0 | Kravet Basics, Sheer Outlook Ii - Kravet Basics Fabric
| Brand | Kravet Basics |
| Pattern Number | 90112.161.0 |
| Pattern Name | Kravet Basics |
| Collection | Sheer Outlook Ii |
| Width | 124" |
| Vert. Repeat | 6.5" |
| Horz. Repeat | 15" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER FR - 100% |
| Finish | WASHED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | White |
| Theme | Geometric |
| Notes | 0 |
Original: $97.57
-65%$97.57
$34.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Basics |
| Pattern Number | 90112.161.0 |
| Pattern Name | Kravet Basics |
| Collection | Sheer Outlook Ii |
| Width | 124" |
| Vert. Repeat | 6.5" |
| Horz. Repeat | 15" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER FR - 100% |
| Finish | WASHED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | White |
| Theme | Geometric |
| Notes | 0 |












