AF16135 | Belvedere Fabric Book, Garden Club, Lavender - Anna French Fabric
| Brand | Anna French |
| Pattern Number | AF16135 |
| Pattern Name | Garden Club |
| Collection | Belvedere Fabric Book |
| Width | 54 in (137.16 cm) |
| Repeat H | 54 (137.16 cm) |
| Repeat V | 24.75 (62.87 cm) |
| Construction | 100% Linen |
| Backing | Knit suggested for upholstery |
| Abrasion | 15000 martindale |
| Method | Dry clean only |
| Color | Purple |
| Theme | Floral |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

AF16135 | Belvedere Fabric Book, Garden Club, Lavender - Anna French Fabric
AF16135 | Belvedere Fabric Book, Garden Club, Lavender - Anna French Fabric
| Brand | Anna French |
| Pattern Number | AF16135 |
| Pattern Name | Garden Club |
| Collection | Belvedere Fabric Book |
| Width | 54 in (137.16 cm) |
| Repeat H | 54 (137.16 cm) |
| Repeat V | 24.75 (62.87 cm) |
| Construction | 100% Linen |
| Backing | Knit suggested for upholstery |
| Abrasion | 15000 martindale |
| Method | Dry clean only |
| Color | Purple |
| Theme | Floral |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Anna French |
| Pattern Number | AF16135 |
| Pattern Name | Garden Club |
| Collection | Belvedere Fabric Book |
| Width | 54 in (137.16 cm) |
| Repeat H | 54 (137.16 cm) |
| Repeat V | 24.75 (62.87 cm) |
| Construction | 100% Linen |
| Backing | Knit suggested for upholstery |
| Abrasion | 15000 martindale |
| Method | Dry clean only |
| Color | Purple |
| Theme | Floral |











