AW16106 | Belvedere Fabric Book, Frondescence Embroidery, Copper - Anna French Fabric
| Brand | Anna French |
| Pattern Number | AW16106 |
| Pattern Name | Frondescence Embroidery |
| Collection | Belvedere Fabric Book |
| Width | 51.5 in (130.81 cm) |
| Repeat H | 16.75 (42.55 cm) |
| Repeat V | 3.75 (9.53 cm) |
| Construction | 45% Linen, 30% Cotton, 25% Polyester |
| Backing | Fabric not for use on uph |
| Abrasion | 0 |
| Method | Dry clean only |
| Color | Tan |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

AW16106 | Belvedere Fabric Book, Frondescence Embroidery, Copper - Anna French Fabric
AW16106 | Belvedere Fabric Book, Frondescence Embroidery, Copper - Anna French Fabric
| Brand | Anna French |
| Pattern Number | AW16106 |
| Pattern Name | Frondescence Embroidery |
| Collection | Belvedere Fabric Book |
| Width | 51.5 in (130.81 cm) |
| Repeat H | 16.75 (42.55 cm) |
| Repeat V | 3.75 (9.53 cm) |
| Construction | 45% Linen, 30% Cotton, 25% Polyester |
| Backing | Fabric not for use on uph |
| Abrasion | 0 |
| Method | Dry clean only |
| Color | Tan |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Anna French |
| Pattern Number | AW16106 |
| Pattern Name | Frondescence Embroidery |
| Collection | Belvedere Fabric Book |
| Width | 51.5 in (130.81 cm) |
| Repeat H | 16.75 (42.55 cm) |
| Repeat V | 3.75 (9.53 cm) |
| Construction | 45% Linen, 30% Cotton, 25% Polyester |
| Backing | Fabric not for use on uph |
| Abrasion | 0 |
| Method | Dry clean only |
| Color | Tan |
| Theme | Stripes |











