AH100196AH | Arthouse, Birdy Neutral Nuthatch Floral - Brewster Wallpaper
| Brand | Brewster |
| Pattern Number | AH100196AH |
| Pattern Name | Birdy Neutral Nuthatch Floral |
| Collection | Arthouse |
| Width | 20.9" |
| Match | Straight |
| Repeat | 20.9" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Non Woven |
| Washability | Washable |
| Removability | Strippable |
| LENGTH (FT) Per ROLL | 33 ' |
| COVERAGE | 57.5 |
| Color | Neutral |
| Theme | Animals |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



AH100196AH | Arthouse, Birdy Neutral Nuthatch Floral - Brewster Wallpaper
AH100196AH | Arthouse, Birdy Neutral Nuthatch Floral - Brewster Wallpaper
| Brand | Brewster |
| Pattern Number | AH100196AH |
| Pattern Name | Birdy Neutral Nuthatch Floral |
| Collection | Arthouse |
| Width | 20.9" |
| Match | Straight |
| Repeat | 20.9" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Non Woven |
| Washability | Washable |
| Removability | Strippable |
| LENGTH (FT) Per ROLL | 33 ' |
| COVERAGE | 57.5 |
| Color | Neutral |
| Theme | Animals |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Brewster |
| Pattern Number | AH100196AH |
| Pattern Name | Birdy Neutral Nuthatch Floral |
| Collection | Arthouse |
| Width | 20.9" |
| Match | Straight |
| Repeat | 20.9" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Non Woven |
| Washability | Washable |
| Removability | Strippable |
| LENGTH (FT) Per ROLL | 33 ' |
| COVERAGE | 57.5 |
| Color | Neutral |
| Theme | Animals |

















