Am100165.519.0 | Sokoto, Andrew Martin G.O.A.T. - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AM100165.519.0 |
| Pattern Name | Sokoto |
| Collection | Andrew Martin G.O.A.T. |
| Width | 57.5" |
| Vert. Repeat | 23.6" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | RAYON - 65%;RAMIE - 35% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Red |
| Theme | Ethnic |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Am100165.519.0 | Sokoto, Andrew Martin G.O.A.T. - Kravet Couture Fabric
Am100165.519.0 | Sokoto, Andrew Martin G.O.A.T. - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AM100165.519.0 |
| Pattern Name | Sokoto |
| Collection | Andrew Martin G.O.A.T. |
| Width | 57.5" |
| Vert. Repeat | 23.6" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | RAYON - 65%;RAMIE - 35% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Red |
| Theme | Ethnic |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AM100165.519.0 |
| Pattern Name | Sokoto |
| Collection | Andrew Martin G.O.A.T. |
| Width | 57.5" |
| Vert. Repeat | 23.6" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | RAYON - 65%;RAMIE - 35% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Red |
| Theme | Ethnic |
| Notes | 0 |












