Am100464.161.0 | Totem, Andrew Martin Folklore - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AM100464.161.0 |
| Pattern Name | Totem |
| Collection | Andrew Martin Folklore |
| Width | 50" |
| Vert. Repeat | 14.9" |
| Horz. Repeat | 25" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 40%;ACRYLIC - 31%;LINEN - 21%;RAYON - 8% |
| Finish | EMBROIDERED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | LIGHT |
| Color | Ivory |
| Theme | Ethnic |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Am100464.161.0 | Totem, Andrew Martin Folklore - Kravet Couture Fabric
Am100464.161.0 | Totem, Andrew Martin Folklore - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AM100464.161.0 |
| Pattern Name | Totem |
| Collection | Andrew Martin Folklore |
| Width | 50" |
| Vert. Repeat | 14.9" |
| Horz. Repeat | 25" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 40%;ACRYLIC - 31%;LINEN - 21%;RAYON - 8% |
| Finish | EMBROIDERED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | LIGHT |
| Color | Ivory |
| Theme | Ethnic |
| Notes | 0 |
Original: $384.30
-65%$384.30
$134.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AM100464.161.0 |
| Pattern Name | Totem |
| Collection | Andrew Martin Folklore |
| Width | 50" |
| Vert. Repeat | 14.9" |
| Horz. Repeat | 25" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 40%;ACRYLIC - 31%;LINEN - 21%;RAYON - 8% |
| Finish | EMBROIDERED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | LIGHT |
| Color | Ivory |
| Theme | Ethnic |
| Notes | 0 |












