Am100466.314.0 | Peru, Andrew Martin G.O.A.T. - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AM100466.314.0 |
| Pattern Name | Peru |
| Collection | Andrew Martin G.O.A.T. |
| Width | 52.75" |
| Vert. Repeat | 24.75" |
| Horz. Repeat | 25.25" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | WOOL - 34%;LINEN - 28%;POLYACRYLIC - 19%;COTTON - 9%;BAMBOO - 4%;POLYAMIDE - 3%;POLYESTER - 3% |
| Finish | |
| Clean Code | X |
| Durability | HEAVY |
| Color | Gold |
| Theme | Ethnic |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Am100466.314.0 | Peru, Andrew Martin G.O.A.T. - Kravet Couture Fabric
Am100466.314.0 | Peru, Andrew Martin G.O.A.T. - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AM100466.314.0 |
| Pattern Name | Peru |
| Collection | Andrew Martin G.O.A.T. |
| Width | 52.75" |
| Vert. Repeat | 24.75" |
| Horz. Repeat | 25.25" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | WOOL - 34%;LINEN - 28%;POLYACRYLIC - 19%;COTTON - 9%;BAMBOO - 4%;POLYAMIDE - 3%;POLYESTER - 3% |
| Finish | |
| Clean Code | X |
| Durability | HEAVY |
| Color | Gold |
| Theme | Ethnic |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AM100466.314.0 |
| Pattern Name | Peru |
| Collection | Andrew Martin G.O.A.T. |
| Width | 52.75" |
| Vert. Repeat | 24.75" |
| Horz. Repeat | 25.25" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | WOOL - 34%;LINEN - 28%;POLYACRYLIC - 19%;COTTON - 9%;BAMBOO - 4%;POLYAMIDE - 3%;POLYESTER - 3% |
| Finish | |
| Clean Code | X |
| Durability | HEAVY |
| Color | Gold |
| Theme | Ethnic |
| Notes | 0 |












