Am100467.1619.0 | Ranch, Andrew Martin G.O.A.T. - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AM100467.1619.0 |
| Pattern Name | Ranch |
| Collection | Andrew Martin G.O.A.T. |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 9.4" |
| Horz. Repeat | 13.75" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 56%;POLYESTER - 20%;COTTON - 12%;LINEN - 12% |
| Finish | |
| Clean Code | X |
| Durability | HEAVY |
| Color | Grey |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Am100467.1619.0 | Ranch, Andrew Martin G.O.A.T. - Kravet Couture Fabric
Am100467.1619.0 | Ranch, Andrew Martin G.O.A.T. - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AM100467.1619.0 |
| Pattern Name | Ranch |
| Collection | Andrew Martin G.O.A.T. |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 9.4" |
| Horz. Repeat | 13.75" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 56%;POLYESTER - 20%;COTTON - 12%;LINEN - 12% |
| Finish | |
| Clean Code | X |
| Durability | HEAVY |
| Color | Grey |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AM100467.1619.0 |
| Pattern Name | Ranch |
| Collection | Andrew Martin G.O.A.T. |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 9.4" |
| Horz. Repeat | 13.75" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 56%;POLYESTER - 20%;COTTON - 12%;LINEN - 12% |
| Finish | |
| Clean Code | X |
| Durability | HEAVY |
| Color | Grey |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |












