Am100471.516.0 | Canalasso, Andrew Martin Veneto - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AM100471.516.0 |
| Pattern Name | Canalasso |
| Collection | Andrew Martin Veneto |
| Width | 53.93" |
| Vert. Repeat | 5.19" |
| Horz. Repeat | 10.78" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 80%;LINEN - 20% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Blue |
| Theme | Abstract |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Am100471.516.0 | Canalasso, Andrew Martin Veneto - Kravet Couture Fabric
Am100471.516.0 | Canalasso, Andrew Martin Veneto - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AM100471.516.0 |
| Pattern Name | Canalasso |
| Collection | Andrew Martin Veneto |
| Width | 53.93" |
| Vert. Repeat | 5.19" |
| Horz. Repeat | 10.78" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 80%;LINEN - 20% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Blue |
| Theme | Abstract |
| Notes | 0 |
Original: $236.25
-65%$236.25
$82.69Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AM100471.516.0 |
| Pattern Name | Canalasso |
| Collection | Andrew Martin Veneto |
| Width | 53.93" |
| Vert. Repeat | 5.19" |
| Horz. Repeat | 10.78" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 80%;LINEN - 20% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Blue |
| Theme | Abstract |
| Notes | 0 |












