Am100472.106.0 | Canale, Andrew Martin Veneto - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AM100472.106.0 |
| Pattern Name | Canale |
| Collection | Andrew Martin Veneto |
| Width | 55.11" |
| Vert. Repeat | 18.89" |
| Horz. Repeat | 32.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 40%;COTTON - 38%;LINEN - 18%;POLYESTER - 4% |
| Finish | WASHED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Beige |
| Theme | Abstract |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Am100472.106.0 | Canale, Andrew Martin Veneto - Kravet Couture Fabric
Am100472.106.0 | Canale, Andrew Martin Veneto - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AM100472.106.0 |
| Pattern Name | Canale |
| Collection | Andrew Martin Veneto |
| Width | 55.11" |
| Vert. Repeat | 18.89" |
| Horz. Repeat | 32.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 40%;COTTON - 38%;LINEN - 18%;POLYESTER - 4% |
| Finish | WASHED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Beige |
| Theme | Abstract |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AM100472.106.0 |
| Pattern Name | Canale |
| Collection | Andrew Martin Veneto |
| Width | 55.11" |
| Vert. Repeat | 18.89" |
| Horz. Repeat | 32.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 40%;COTTON - 38%;LINEN - 18%;POLYESTER - 4% |
| Finish | WASHED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Beige |
| Theme | Abstract |
| Notes | 0 |












