Am100483.21.0 | Avebury, Andrew Martin Argonaut - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AM100483.21.0 |
| Pattern Name | Avebury |
| Collection | Andrew Martin Argonaut |
| Width | 53.93" |
| Vert. Repeat | 46" |
| Horz. Repeat | 53.93" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 49%;LINEN - 26%;COTTON - 17%;POLYESTER - 8% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Beige |
| Theme | Ethnic |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Am100483.21.0 | Avebury, Andrew Martin Argonaut - Kravet Couture Fabric
Am100483.21.0 | Avebury, Andrew Martin Argonaut - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AM100483.21.0 |
| Pattern Name | Avebury |
| Collection | Andrew Martin Argonaut |
| Width | 53.93" |
| Vert. Repeat | 46" |
| Horz. Repeat | 53.93" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 49%;LINEN - 26%;COTTON - 17%;POLYESTER - 8% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Beige |
| Theme | Ethnic |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | AM100483.21.0 |
| Pattern Name | Avebury |
| Collection | Andrew Martin Argonaut |
| Width | 53.93" |
| Vert. Repeat | 46" |
| Horz. Repeat | 53.93" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 49%;LINEN - 26%;COTTON - 17%;POLYESTER - 8% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Beige |
| Theme | Ethnic |
| Notes | 0 |












