Bold Lines.24.0 | Bold Lines, Art District - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | BOLD LINES.24.0 |
| Pattern Name | Bold Lines |
| Collection | Art District |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 35.98" |
| Horz. Repeat | 54" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 100% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Rust |
| Theme | Abstract |
| Notes | COORDINATING WALLCOVERING W4267 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Bold Lines.24.0 | Bold Lines, Art District - Kravet Couture Fabric
Bold Lines.24.0 | Bold Lines, Art District - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | BOLD LINES.24.0 |
| Pattern Name | Bold Lines |
| Collection | Art District |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 35.98" |
| Horz. Repeat | 54" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 100% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Rust |
| Theme | Abstract |
| Notes | COORDINATING WALLCOVERING W4267 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | BOLD LINES.24.0 |
| Pattern Name | Bold Lines |
| Collection | Art District |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 35.98" |
| Horz. Repeat | 54" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 100% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Rust |
| Theme | Abstract |
| Notes | COORDINATING WALLCOVERING W4267 |












