Bz060C0036 | Ridge Edge, Moss - Old World Weavers Fabric
Priced Per Yard. 2 Yard Minimum.
View Old World Weavers Fabric SKU# BZ060C0036 pattern name Ridge Edge color name Moss from the collection Woodland Estate. Enjoy this extraordinary Fabric. Cuttings available online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Old World Weavers |
| Pattern Number | BZ060C0036 |
| Pattern Name | Ridge Edge |
| Collection | Woodland Estate |
| Width | 51" |
| Match | STRAIGHT |
| Pattern Repeat Length | 29.25" |
| Pattern Repeat Width | 25.5" |
| FIBER CONTENT | 4% ACRYLIC 1% VISCOSE 1% POLYESTER, 53% COTTON 31% WOOL 10% NYLON |
| END-USE QUALITY | MEDIUM DUTY |
| Color | Green |
| Theme | Foliage |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Bz060C0036 | Ridge Edge, Moss - Old World Weavers Fabric
Bz060C0036 | Ridge Edge, Moss - Old World Weavers Fabric
Priced Per Yard. 2 Yard Minimum.
View Old World Weavers Fabric SKU# BZ060C0036 pattern name Ridge Edge color name Moss from the collection Woodland Estate. Enjoy this extraordinary Fabric. Cuttings available online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Old World Weavers |
| Pattern Number | BZ060C0036 |
| Pattern Name | Ridge Edge |
| Collection | Woodland Estate |
| Width | 51" |
| Match | STRAIGHT |
| Pattern Repeat Length | 29.25" |
| Pattern Repeat Width | 25.5" |
| FIBER CONTENT | 4% ACRYLIC 1% VISCOSE 1% POLYESTER, 53% COTTON 31% WOOL 10% NYLON |
| END-USE QUALITY | MEDIUM DUTY |
| Color | Green |
| Theme | Foliage |
$330.00
Bz060C0036 | Ridge Edge, Moss - Old World Weavers Fabric—
$330.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Priced Per Yard. 2 Yard Minimum.
View Old World Weavers Fabric SKU# BZ060C0036 pattern name Ridge Edge color name Moss from the collection Woodland Estate. Enjoy this extraordinary Fabric. Cuttings available online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Old World Weavers |
| Pattern Number | BZ060C0036 |
| Pattern Name | Ridge Edge |
| Collection | Woodland Estate |
| Width | 51" |
| Match | STRAIGHT |
| Pattern Repeat Length | 29.25" |
| Pattern Repeat Width | 25.5" |
| FIBER CONTENT | 4% ACRYLIC 1% VISCOSE 1% POLYESTER, 53% COTTON 31% WOOL 10% NYLON |
| END-USE QUALITY | MEDIUM DUTY |
| Color | Green |
| Theme | Foliage |





