Df3344 | Decadence Ii, Spring Whispers Moss - Candice Olson Wallpaper
| Brand | Candice Olson |
| Pattern Number | DF3344 |
| Pattern Name | Spring Whispers Moss |
| Collection | Decadence II |
| Width | 20.5" |
| Match | Drop |
| Repeat | 24" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Non Woven |
| Washability | Extra Washable |
| Removability | Strippable |
| Coverage | About 56.4 square feet |
| Color | Neutral |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



Df3344 | Decadence Ii, Spring Whispers Moss - Candice Olson Wallpaper
Df3344 | Decadence Ii, Spring Whispers Moss - Candice Olson Wallpaper
| Brand | Candice Olson |
| Pattern Number | DF3344 |
| Pattern Name | Spring Whispers Moss |
| Collection | Decadence II |
| Width | 20.5" |
| Match | Drop |
| Repeat | 24" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Non Woven |
| Washability | Extra Washable |
| Removability | Strippable |
| Coverage | About 56.4 square feet |
| Color | Neutral |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Candice Olson |
| Pattern Number | DF3344 |
| Pattern Name | Spring Whispers Moss |
| Collection | Decadence II |
| Width | 20.5" |
| Match | Drop |
| Repeat | 24" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Non Woven |
| Washability | Extra Washable |
| Removability | Strippable |
| Coverage | About 56.4 square feet |
| Color | Neutral |
| Theme | Botanical |

















