Dune Hill.16.0 | Dune Hill, Art District - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | DUNE HILL.16.0 |
| Pattern Name | Dune Hill |
| Collection | Art District |
| Width | 54.33" |
| Vert. Repeat | 25.19" |
| Horz. Repeat | 26.77" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 100% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Beige |
| Theme | Geometric |
| Notes | COORDINATING WALLCOVERING:W4269 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Dune Hill.16.0 | Dune Hill, Art District - Kravet Couture Fabric
Dune Hill.16.0 | Dune Hill, Art District - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | DUNE HILL.16.0 |
| Pattern Name | Dune Hill |
| Collection | Art District |
| Width | 54.33" |
| Vert. Repeat | 25.19" |
| Horz. Repeat | 26.77" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 100% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Beige |
| Theme | Geometric |
| Notes | COORDINATING WALLCOVERING:W4269 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | DUNE HILL.16.0 |
| Pattern Name | Dune Hill |
| Collection | Art District |
| Width | 54.33" |
| Vert. Repeat | 25.19" |
| Horz. Repeat | 26.77" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 100% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Beige |
| Theme | Geometric |
| Notes | COORDINATING WALLCOVERING:W4269 |












