F1765/01.Cac.0 | Delvoye Velvet, Metropolitan - Clarke And Clarke Fabric
| Brand | Clarke And Clarke |
| Pattern Number | F1765/01.CAC.0 |
| Pattern Name | Delvoye Velvet |
| Collection | Metropolitan |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 9.5" |
| Horz. Repeat | 13.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 56%;VISCOSE - 44% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Blue |
| Theme | Abstract |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

F1765/01.Cac.0 | Delvoye Velvet, Metropolitan - Clarke And Clarke Fabric
F1765/01.Cac.0 | Delvoye Velvet, Metropolitan - Clarke And Clarke Fabric
| Brand | Clarke And Clarke |
| Pattern Number | F1765/01.CAC.0 |
| Pattern Name | Delvoye Velvet |
| Collection | Metropolitan |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 9.5" |
| Horz. Repeat | 13.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 56%;VISCOSE - 44% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Blue |
| Theme | Abstract |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Clarke And Clarke |
| Pattern Number | F1765/01.CAC.0 |
| Pattern Name | Delvoye Velvet |
| Collection | Metropolitan |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 9.5" |
| Horz. Repeat | 13.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 56%;VISCOSE - 44% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Blue |
| Theme | Abstract |












