F1769/02.Cac.0 | Hatoum Jacquard, Metropolitan - Clarke And Clarke Fabric
| Brand | Clarke And Clarke |
| Pattern Number | F1769/02.CAC.0 |
| Pattern Name | Hatoum Jacquard |
| Collection | Metropolitan |
| Width | 55.5" |
| Vert. Repeat | 25.5" |
| Horz. Repeat | 18.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 70%;POLYESTER - 30% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | LIGHT |
| Color | Beige |
| Theme | Abstract |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

F1769/02.Cac.0 | Hatoum Jacquard, Metropolitan - Clarke And Clarke Fabric
F1769/02.Cac.0 | Hatoum Jacquard, Metropolitan - Clarke And Clarke Fabric
| Brand | Clarke And Clarke |
| Pattern Number | F1769/02.CAC.0 |
| Pattern Name | Hatoum Jacquard |
| Collection | Metropolitan |
| Width | 55.5" |
| Vert. Repeat | 25.5" |
| Horz. Repeat | 18.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 70%;POLYESTER - 30% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | LIGHT |
| Color | Beige |
| Theme | Abstract |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Clarke And Clarke |
| Pattern Number | F1769/02.CAC.0 |
| Pattern Name | Hatoum Jacquard |
| Collection | Metropolitan |
| Width | 55.5" |
| Vert. Repeat | 25.5" |
| Horz. Repeat | 18.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 70%;POLYESTER - 30% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | LIGHT |
| Color | Beige |
| Theme | Abstract |












