Gwf-3830.716.0 | Code, Kelly Wearstler Transit - Lee Jofa Modern Fabric
This pattern is priced by the yard.(minimum 2)
Order Lee Jofa Modern Fabric Product GWF-3830.716.0 pattern name Code from the collection Kelly Wearstler Transit. Swatches always available online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Lee Jofa Modern |
| Pattern Number | GWF-3830.716.0 |
| Pattern Name | Code |
| Collection | Kelly Wearstler Transit |
| Width | 54.25" |
| Vert. Repeat | 6.5" |
| Horz. Repeat | 0.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 33%;WOOL - 32%;VISCOSE - 20%;COTTON - 10%;LINEN - 5% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Beige |
| Theme | Small Scales |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Gwf-3830.716.0 | Code, Kelly Wearstler Transit - Lee Jofa Modern Fabric
Gwf-3830.716.0 | Code, Kelly Wearstler Transit - Lee Jofa Modern Fabric
This pattern is priced by the yard.(minimum 2)
Order Lee Jofa Modern Fabric Product GWF-3830.716.0 pattern name Code from the collection Kelly Wearstler Transit. Swatches always available online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Lee Jofa Modern |
| Pattern Number | GWF-3830.716.0 |
| Pattern Name | Code |
| Collection | Kelly Wearstler Transit |
| Width | 54.25" |
| Vert. Repeat | 6.5" |
| Horz. Repeat | 0.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 33%;WOOL - 32%;VISCOSE - 20%;COTTON - 10%;LINEN - 5% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Beige |
| Theme | Small Scales |
$135.06
Original: $385.88
-65%Gwf-3830.716.0 | Code, Kelly Wearstler Transit - Lee Jofa Modern Fabric—
$385.88
$135.06Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pattern is priced by the yard.(minimum 2)
Order Lee Jofa Modern Fabric Product GWF-3830.716.0 pattern name Code from the collection Kelly Wearstler Transit. Swatches always available online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Lee Jofa Modern |
| Pattern Number | GWF-3830.716.0 |
| Pattern Name | Code |
| Collection | Kelly Wearstler Transit |
| Width | 54.25" |
| Vert. Repeat | 6.5" |
| Horz. Repeat | 0.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 33%;WOOL - 32%;VISCOSE - 20%;COTTON - 10%;LINEN - 5% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Beige |
| Theme | Small Scales |





