Gwf-3831.1116.0 | Metro, Kelly Wearstler Transit - Lee Jofa Modern Fabric
This pattern is priced by the yard.(minimum 2)
Acquire Lee Jofa Modern Fabric Pattern# GWF-3831.1116.0 pattern name Metro from the collection Kelly Wearstler Transit. Samples always available. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Lee Jofa Modern |
| Pattern Number | GWF-3831.1116.0 |
| Pattern Name | Metro |
| Collection | Kelly Wearstler Transit |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 29" |
| Horz. Repeat | 13.75" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | ACRYLIC - 34%;COTTON - 21%;LINEN - 18%;POLYESTER - 14%;WOOL - 7%;VISCOSE - 6% |
| Finish | WASHED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Beige |
| Theme | Texture |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Gwf-3831.1116.0 | Metro, Kelly Wearstler Transit - Lee Jofa Modern Fabric
Gwf-3831.1116.0 | Metro, Kelly Wearstler Transit - Lee Jofa Modern Fabric
This pattern is priced by the yard.(minimum 2)
Acquire Lee Jofa Modern Fabric Pattern# GWF-3831.1116.0 pattern name Metro from the collection Kelly Wearstler Transit. Samples always available. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Lee Jofa Modern |
| Pattern Number | GWF-3831.1116.0 |
| Pattern Name | Metro |
| Collection | Kelly Wearstler Transit |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 29" |
| Horz. Repeat | 13.75" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | ACRYLIC - 34%;COTTON - 21%;LINEN - 18%;POLYESTER - 14%;WOOL - 7%;VISCOSE - 6% |
| Finish | WASHED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Beige |
| Theme | Texture |
$352.80
Gwf-3831.1116.0 | Metro, Kelly Wearstler Transit - Lee Jofa Modern Fabric—
$352.80
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pattern is priced by the yard.(minimum 2)
Acquire Lee Jofa Modern Fabric Pattern# GWF-3831.1116.0 pattern name Metro from the collection Kelly Wearstler Transit. Samples always available. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Lee Jofa Modern |
| Pattern Number | GWF-3831.1116.0 |
| Pattern Name | Metro |
| Collection | Kelly Wearstler Transit |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 29" |
| Horz. Repeat | 13.75" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | ACRYLIC - 34%;COTTON - 21%;LINEN - 18%;POLYESTER - 14%;WOOL - 7%;VISCOSE - 6% |
| Finish | WASHED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Beige |
| Theme | Texture |





