Gwf-3833.121.0 | Torin, Kelly Wearstler Transit - Lee Jofa Modern Fabric
This pattern is priced by the yard.(minimum 2)
Order Lee Jofa Modern Fabric Pattern# GWF-3833.121.0 pattern name Torin from the collection Kelly Wearstler Transit. Memo available always. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Lee Jofa Modern |
| Pattern Number | GWF-3833.121.0 |
| Pattern Name | Torin |
| Collection | Kelly Wearstler Transit |
| Width | 55.5" |
| Vert. Repeat | 5" |
| Horz. Repeat | 13.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 59%;POLYESTER - 29%;LINEN - 12% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Beige |
| Theme | Texture |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Gwf-3833.121.0 | Torin, Kelly Wearstler Transit - Lee Jofa Modern Fabric
Gwf-3833.121.0 | Torin, Kelly Wearstler Transit - Lee Jofa Modern Fabric
This pattern is priced by the yard.(minimum 2)
Order Lee Jofa Modern Fabric Pattern# GWF-3833.121.0 pattern name Torin from the collection Kelly Wearstler Transit. Memo available always. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Lee Jofa Modern |
| Pattern Number | GWF-3833.121.0 |
| Pattern Name | Torin |
| Collection | Kelly Wearstler Transit |
| Width | 55.5" |
| Vert. Repeat | 5" |
| Horz. Repeat | 13.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 59%;POLYESTER - 29%;LINEN - 12% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Beige |
| Theme | Texture |
$223.65
Gwf-3833.121.0 | Torin, Kelly Wearstler Transit - Lee Jofa Modern Fabric—
$223.65
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pattern is priced by the yard.(minimum 2)
Order Lee Jofa Modern Fabric Pattern# GWF-3833.121.0 pattern name Torin from the collection Kelly Wearstler Transit. Memo available always. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Lee Jofa Modern |
| Pattern Number | GWF-3833.121.0 |
| Pattern Name | Torin |
| Collection | Kelly Wearstler Transit |
| Width | 55.5" |
| Vert. Repeat | 5" |
| Horz. Repeat | 13.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 59%;POLYESTER - 29%;LINEN - 12% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Beige |
| Theme | Texture |





