Lorimer | # 703 Domino - Maxwell Fabric
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | LT1703 |
| Name & Color | LORIMER # 703 DOMINO |
| Width | 55.5" |
| Content | 100% POLYESTER |
| Repeat | V-28" H-28" |
| Cleaning | WASH BELOW 30, DRY CLEAN, MAXGUARD |
| Country of Origin | USA |
| Tests | 30,000 DOUBLE RUBS - NFPA 260 CLASS 1 (UFAC) - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Black |
| Theme | Abstract |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Lorimer | # 703 Domino - Maxwell Fabric
Lorimer | # 703 Domino - Maxwell Fabric
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | LT1703 |
| Name & Color | LORIMER # 703 DOMINO |
| Width | 55.5" |
| Content | 100% POLYESTER |
| Repeat | V-28" H-28" |
| Cleaning | WASH BELOW 30, DRY CLEAN, MAXGUARD |
| Country of Origin | USA |
| Tests | 30,000 DOUBLE RUBS - NFPA 260 CLASS 1 (UFAC) - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Black |
| Theme | Abstract |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Maxwell |
| Pattern Number | LT1703 |
| Name & Color | LORIMER # 703 DOMINO |
| Width | 55.5" |
| Content | 100% POLYESTER |
| Repeat | V-28" H-28" |
| Cleaning | WASH BELOW 30, DRY CLEAN, MAXGUARD |
| Country of Origin | USA |
| Tests | 30,000 DOUBLE RUBS - NFPA 260 CLASS 1 (UFAC) - CAL 117-2013 |
| Notes | 0 |
| Color | Black |
| Theme | Abstract |












