Lz-30424.06.0 | Spume, Lizzo Adare - Kravet Design Fabric
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | LZ-30424.06.0 |
| Pattern Name | Spume |
| Collection | Lizzo Adare |
| Width | 127.9" |
| Vert. Repeat | 32.67" |
| Horz. Repeat | 14.17" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYACRYLIC - 44%;LINEN - 30%;WOOL - 18%;POLYESTER - 7%;ALPACA - 1% |
| Finish | |
| Clean Code | HH |
| Durability | 0 |
| Color | Neutral |
| Theme | Texture |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Lz-30424.06.0 | Spume, Lizzo Adare - Kravet Design Fabric
Lz-30424.06.0 | Spume, Lizzo Adare - Kravet Design Fabric
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | LZ-30424.06.0 |
| Pattern Name | Spume |
| Collection | Lizzo Adare |
| Width | 127.9" |
| Vert. Repeat | 32.67" |
| Horz. Repeat | 14.17" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYACRYLIC - 44%;LINEN - 30%;WOOL - 18%;POLYESTER - 7%;ALPACA - 1% |
| Finish | |
| Clean Code | HH |
| Durability | 0 |
| Color | Neutral |
| Theme | Texture |
Original: $431.55
-65%$431.55
$151.04Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | LZ-30424.06.0 |
| Pattern Name | Spume |
| Collection | Lizzo Adare |
| Width | 127.9" |
| Vert. Repeat | 32.67" |
| Horz. Repeat | 14.17" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYACRYLIC - 44%;LINEN - 30%;WOOL - 18%;POLYESTER - 7%;ALPACA - 1% |
| Finish | |
| Clean Code | HH |
| Durability | 0 |
| Color | Neutral |
| Theme | Texture |












