Lz-30432.05.0 | Calato, Lizzo Ancestry - Kravet Design Fabric
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | LZ-30432.05.0 |
| Pattern Name | Calato |
| Collection | Lizzo Ancestry |
| Width | 51.57" |
| Vert. Repeat | 3.34" |
| Horz. Repeat | 4.33" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 44%;POLYESTER - 30%;ACRYLIC - 26% |
| Finish | |
| Clean Code | HH |
| Durability | HEAVY |
| Color | Yellow/Gold |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Lz-30432.05.0 | Calato, Lizzo Ancestry - Kravet Design Fabric
Lz-30432.05.0 | Calato, Lizzo Ancestry - Kravet Design Fabric
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | LZ-30432.05.0 |
| Pattern Name | Calato |
| Collection | Lizzo Ancestry |
| Width | 51.57" |
| Vert. Repeat | 3.34" |
| Horz. Repeat | 4.33" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 44%;POLYESTER - 30%;ACRYLIC - 26% |
| Finish | |
| Clean Code | HH |
| Durability | HEAVY |
| Color | Yellow/Gold |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | LZ-30432.05.0 |
| Pattern Name | Calato |
| Collection | Lizzo Ancestry |
| Width | 51.57" |
| Vert. Repeat | 3.34" |
| Horz. Repeat | 4.33" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 44%;POLYESTER - 30%;ACRYLIC - 26% |
| Finish | |
| Clean Code | HH |
| Durability | HEAVY |
| Color | Yellow/Gold |
| Theme | Stripes |












