Lz-30434.06.0 | Wagasa, Lizzo Ancestry - Kravet Design Fabric
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | LZ-30434.06.0 |
| Pattern Name | Wagasa |
| Collection | Lizzo Ancestry |
| Width | 51.18" |
| Vert. Repeat | 14.96" |
| Horz. Repeat | 33.46" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 45%;COTTON - 28%;POLYESTER - 13%;SILK - 8%;METALLIC - 6% |
| Finish | EMBROIDERED ; |
| Clean Code | HH |
| Durability | 0 |
| Color | Beige |
| Theme | Modern Chinoiserie |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Lz-30434.06.0 | Wagasa, Lizzo Ancestry - Kravet Design Fabric
Lz-30434.06.0 | Wagasa, Lizzo Ancestry - Kravet Design Fabric
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | LZ-30434.06.0 |
| Pattern Name | Wagasa |
| Collection | Lizzo Ancestry |
| Width | 51.18" |
| Vert. Repeat | 14.96" |
| Horz. Repeat | 33.46" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 45%;COTTON - 28%;POLYESTER - 13%;SILK - 8%;METALLIC - 6% |
| Finish | EMBROIDERED ; |
| Clean Code | HH |
| Durability | 0 |
| Color | Beige |
| Theme | Modern Chinoiserie |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | LZ-30434.06.0 |
| Pattern Name | Wagasa |
| Collection | Lizzo Ancestry |
| Width | 51.18" |
| Vert. Repeat | 14.96" |
| Horz. Repeat | 33.46" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 45%;COTTON - 28%;POLYESTER - 13%;SILK - 8%;METALLIC - 6% |
| Finish | EMBROIDERED ; |
| Clean Code | HH |
| Durability | 0 |
| Color | Beige |
| Theme | Modern Chinoiserie |












