Lz-30441.05.0 | Bengala, Lizzo Terai - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | LZ-30441.05.0 |
| Pattern Name | Bengala |
| Collection | Lizzo Terai |
| Width | 54.33" |
| Vert. Repeat | 26.75" |
| Horz. Repeat | 18" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 76%;COTTON - 21%;POLYESTER - 3% |
| Finish | |
| Clean Code | HH |
| Durability | HEAVY |
| Color | Orange |
| Theme | Abstract |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Lz-30441.05.0 | Bengala, Lizzo Terai - Kravet Couture Fabric
Lz-30441.05.0 | Bengala, Lizzo Terai - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | LZ-30441.05.0 |
| Pattern Name | Bengala |
| Collection | Lizzo Terai |
| Width | 54.33" |
| Vert. Repeat | 26.75" |
| Horz. Repeat | 18" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 76%;COTTON - 21%;POLYESTER - 3% |
| Finish | |
| Clean Code | HH |
| Durability | HEAVY |
| Color | Orange |
| Theme | Abstract |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | LZ-30441.05.0 |
| Pattern Name | Bengala |
| Collection | Lizzo Terai |
| Width | 54.33" |
| Vert. Repeat | 26.75" |
| Horz. Repeat | 18" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 76%;COTTON - 21%;POLYESTER - 3% |
| Finish | |
| Clean Code | HH |
| Durability | HEAVY |
| Color | Orange |
| Theme | Abstract |
| Notes | 0 |












