Lz-30443.09.0 | Elephas, Lizzo Terai - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | LZ-30443.09.0 |
| Pattern Name | Elephas |
| Collection | Lizzo Terai |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 50%;POLYESTER - 50% |
| Finish | WASHED ; |
| Clean Code | HH |
| Durability | HEAVY |
| Color | Grey |
| Theme | Animal Skin |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Lz-30443.09.0 | Elephas, Lizzo Terai - Kravet Couture Fabric
Lz-30443.09.0 | Elephas, Lizzo Terai - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | LZ-30443.09.0 |
| Pattern Name | Elephas |
| Collection | Lizzo Terai |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 50%;POLYESTER - 50% |
| Finish | WASHED ; |
| Clean Code | HH |
| Durability | HEAVY |
| Color | Grey |
| Theme | Animal Skin |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | LZ-30443.09.0 |
| Pattern Name | Elephas |
| Collection | Lizzo Terai |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 50%;POLYESTER - 50% |
| Finish | WASHED ; |
| Clean Code | HH |
| Durability | HEAVY |
| Color | Grey |
| Theme | Animal Skin |
| Notes | 0 |












