Lz-30444.05.0 | Yak, Lizzo Terai - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | LZ-30444.05.0 |
| Pattern Name | Yak |
| Collection | Lizzo Terai |
| Width | 55.11" |
| Vert. Repeat | 13.75" |
| Horz. Repeat | 21.6" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 40%;VISCOSE - 35%;JUTE - 23%;OTHER - 2% |
| Finish | |
| Clean Code | HH |
| Durability | HEAVY |
| Color | Gold |
| Theme | Abstract |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Lz-30444.05.0 | Yak, Lizzo Terai - Kravet Couture Fabric
Lz-30444.05.0 | Yak, Lizzo Terai - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | LZ-30444.05.0 |
| Pattern Name | Yak |
| Collection | Lizzo Terai |
| Width | 55.11" |
| Vert. Repeat | 13.75" |
| Horz. Repeat | 21.6" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 40%;VISCOSE - 35%;JUTE - 23%;OTHER - 2% |
| Finish | |
| Clean Code | HH |
| Durability | HEAVY |
| Color | Gold |
| Theme | Abstract |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | LZ-30444.05.0 |
| Pattern Name | Yak |
| Collection | Lizzo Terai |
| Width | 55.11" |
| Vert. Repeat | 13.75" |
| Horz. Repeat | 21.6" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 40%;VISCOSE - 35%;JUTE - 23%;OTHER - 2% |
| Finish | |
| Clean Code | HH |
| Durability | HEAVY |
| Color | Gold |
| Theme | Abstract |
| Notes | 0 |












