Lz-30445.04.0 | Adina, Lizzo Terai - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | LZ-30445.04.0 |
| Pattern Name | Adina |
| Collection | Lizzo Terai |
| Width | 57" |
| Vert. Repeat | 29" |
| Horz. Repeat | 64.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 30%;POLYESTER - 30%;VISCOSE - 30%;POLYAMIDE - 10% |
| Finish | |
| Clean Code | HH |
| Durability | LIGHT |
| Color | Blue |
| Theme | Abstract |
| Notes | LIGHT UPHOLSTERY & DECORATIVE USE ONLY |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Lz-30445.04.0 | Adina, Lizzo Terai - Kravet Couture Fabric
Lz-30445.04.0 | Adina, Lizzo Terai - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | LZ-30445.04.0 |
| Pattern Name | Adina |
| Collection | Lizzo Terai |
| Width | 57" |
| Vert. Repeat | 29" |
| Horz. Repeat | 64.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 30%;POLYESTER - 30%;VISCOSE - 30%;POLYAMIDE - 10% |
| Finish | |
| Clean Code | HH |
| Durability | LIGHT |
| Color | Blue |
| Theme | Abstract |
| Notes | LIGHT UPHOLSTERY & DECORATIVE USE ONLY |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | LZ-30445.04.0 |
| Pattern Name | Adina |
| Collection | Lizzo Terai |
| Width | 57" |
| Vert. Repeat | 29" |
| Horz. Repeat | 64.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 30%;POLYESTER - 30%;VISCOSE - 30%;POLYAMIDE - 10% |
| Finish | |
| Clean Code | HH |
| Durability | LIGHT |
| Color | Blue |
| Theme | Abstract |
| Notes | LIGHT UPHOLSTERY & DECORATIVE USE ONLY |












