M1725 | Medley, Akina Cream Floral - Brewster Wallpaper
| Brand | Brewster |
| Pattern Number | M1725 |
| Pattern Name | Akina Cream Floral |
| Collection | Medley |
| Width | 20.5" |
| Match | Drop |
| Repeat | 24" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Paper |
| Washability | Washable |
| Removability | Peelable |
| LENGTH (FT) Per ROLL | 33 ' |
| COVERAGE | 56.4 |
| Color | Neutral |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



M1725 | Medley, Akina Cream Floral - Brewster Wallpaper
M1725 | Medley, Akina Cream Floral - Brewster Wallpaper
| Brand | Brewster |
| Pattern Number | M1725 |
| Pattern Name | Akina Cream Floral |
| Collection | Medley |
| Width | 20.5" |
| Match | Drop |
| Repeat | 24" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Paper |
| Washability | Washable |
| Removability | Peelable |
| LENGTH (FT) Per ROLL | 33 ' |
| COVERAGE | 56.4 |
| Color | Neutral |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Brewster |
| Pattern Number | M1725 |
| Pattern Name | Akina Cream Floral |
| Collection | Medley |
| Width | 20.5" |
| Match | Drop |
| Repeat | 24" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Paper |
| Washability | Washable |
| Removability | Peelable |
| LENGTH (FT) Per ROLL | 33 ' |
| COVERAGE | 56.4 |
| Color | Neutral |
| Theme | Botanical |

















