Marked.15.0 | Marked, Art District - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | MARKED.15.0 |
| Pattern Name | Marked |
| Collection | Art District |
| Width | 54.5" |
| Vert. Repeat | 37.75" |
| Horz. Repeat | 54.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 55%;COTTON - 45% |
| Finish | SANFORIZED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Slate |
| Theme | Abstract |
| Notes | COORDINATING WALLCOVERING:W4265 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Marked.15.0 | Marked, Art District - Kravet Couture Fabric
Marked.15.0 | Marked, Art District - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | MARKED.15.0 |
| Pattern Name | Marked |
| Collection | Art District |
| Width | 54.5" |
| Vert. Repeat | 37.75" |
| Horz. Repeat | 54.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 55%;COTTON - 45% |
| Finish | SANFORIZED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Slate |
| Theme | Abstract |
| Notes | COORDINATING WALLCOVERING:W4265 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | MARKED.15.0 |
| Pattern Name | Marked |
| Collection | Art District |
| Width | 54.5" |
| Vert. Repeat | 37.75" |
| Horz. Repeat | 54.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 55%;COTTON - 45% |
| Finish | SANFORIZED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Slate |
| Theme | Abstract |
| Notes | COORDINATING WALLCOVERING:W4265 |












