Marked.30.0 | Marked, Art District - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | MARKED.30.0 |
| Pattern Name | Marked |
| Collection | Art District |
| Width | 54.5" |
| Vert. Repeat | 37.75" |
| Horz. Repeat | 54.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 55%;COTTON - 45% |
| Finish | SANFORIZED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Green |
| Theme | Abstract |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Marked.30.0 | Marked, Art District - Kravet Couture Fabric
Marked.30.0 | Marked, Art District - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | MARKED.30.0 |
| Pattern Name | Marked |
| Collection | Art District |
| Width | 54.5" |
| Vert. Repeat | 37.75" |
| Horz. Repeat | 54.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 55%;COTTON - 45% |
| Finish | SANFORIZED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Green |
| Theme | Abstract |
Original: $259.88
-65%$259.88
$90.96Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | MARKED.30.0 |
| Pattern Name | Marked |
| Collection | Art District |
| Width | 54.5" |
| Vert. Repeat | 37.75" |
| Horz. Repeat | 54.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 55%;COTTON - 45% |
| Finish | SANFORIZED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Green |
| Theme | Abstract |












