Mh36537 | Manor House, Brown Botanical - Norwall Wallpaper
| Brand | Norwall |
| Pattern Number | MH36537 |
| Collection | Manor House |
| Width | 20.7" |
| Match | Straight Match |
| Horizontal Repeat | 0 |
| Repeat | 27" / 68cm |
| Features | Prepasted, Solid Vinyl, Peelable, Scrubbable |
| Coverage | 56.4 sq. ft. |
| Yards Per Single Roll | 10.9 yds |
| Sold In | 2 S/R |
| Color | Brown |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Mh36537 | Manor House, Brown Botanical - Norwall Wallpaper
Mh36537 | Manor House, Brown Botanical - Norwall Wallpaper
| Brand | Norwall |
| Pattern Number | MH36537 |
| Collection | Manor House |
| Width | 20.7" |
| Match | Straight Match |
| Horizontal Repeat | 0 |
| Repeat | 27" / 68cm |
| Features | Prepasted, Solid Vinyl, Peelable, Scrubbable |
| Coverage | 56.4 sq. ft. |
| Yards Per Single Roll | 10.9 yds |
| Sold In | 2 S/R |
| Color | Brown |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Norwall |
| Pattern Number | MH36537 |
| Collection | Manor House |
| Width | 20.7" |
| Match | Straight Match |
| Horizontal Repeat | 0 |
| Repeat | 27" / 68cm |
| Features | Prepasted, Solid Vinyl, Peelable, Scrubbable |
| Coverage | 56.4 sq. ft. |
| Yards Per Single Roll | 10.9 yds |
| Sold In | 2 S/R |
| Color | Brown |
| Theme | Botanical |

















