Mural.30.0 | Mural, Art District - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | MURAL.30.0 |
| Pattern Name | Mural |
| Collection | Art District |
| Width | 57.75" |
| Vert. Repeat | 38.5" |
| Horz. Repeat | 57.75" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 100% |
| Finish | SANFORIZED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Green |
| Theme | Abstract |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Mural.30.0 | Mural, Art District - Kravet Couture Fabric
Mural.30.0 | Mural, Art District - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | MURAL.30.0 |
| Pattern Name | Mural |
| Collection | Art District |
| Width | 57.75" |
| Vert. Repeat | 38.5" |
| Horz. Repeat | 57.75" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 100% |
| Finish | SANFORIZED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Green |
| Theme | Abstract |
Original: $300.83
-65%$300.83
$105.29Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | MURAL.30.0 |
| Pattern Name | Mural |
| Collection | Art District |
| Width | 57.75" |
| Vert. Repeat | 38.5" |
| Horz. Repeat | 57.75" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 100% |
| Finish | SANFORIZED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Green |
| Theme | Abstract |












