Niko Print.15.0 | Niko Print, Art District - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | NIKO PRINT.15.0 |
| Pattern Name | Niko Print |
| Collection | Art District |
| Width | 57.5" |
| Vert. Repeat | 40.5" |
| Horz. Repeat | 57.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 100% |
| Finish | SANFORIZED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Teal |
| Theme | Abstract |
| Notes | COORDINATING WALLCOVERING:W3571 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Niko Print.15.0 | Niko Print, Art District - Kravet Couture Fabric
Niko Print.15.0 | Niko Print, Art District - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | NIKO PRINT.15.0 |
| Pattern Name | Niko Print |
| Collection | Art District |
| Width | 57.5" |
| Vert. Repeat | 40.5" |
| Horz. Repeat | 57.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 100% |
| Finish | SANFORIZED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Teal |
| Theme | Abstract |
| Notes | COORDINATING WALLCOVERING:W3571 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | NIKO PRINT.15.0 |
| Pattern Name | Niko Print |
| Collection | Art District |
| Width | 57.5" |
| Vert. Repeat | 40.5" |
| Horz. Repeat | 57.5" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 100% |
| Finish | SANFORIZED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Teal |
| Theme | Abstract |
| Notes | COORDINATING WALLCOVERING:W3571 |












