P8025107-33 | Ponchette, Leaf Botanical - Brunschwig & Fils Wallpaper - P8025107.33.0
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | P8025107.33.0 |
| Pattern Name | Ponchette |
| Collection | Jardin De Maclot Wallcovering |
| Width | 27" |
| Vert. Repeat | 19.3" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | WOOD PULP - 45%;BINDER - 20%;MINERAL FILLERS - 20%;POLYESTER - 15% |
| Finish | PRETRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Green |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

P8025107-33 | Ponchette, Leaf Botanical - Brunschwig & Fils Wallpaper - P8025107.33.0
P8025107-33 | Ponchette, Leaf Botanical - Brunschwig & Fils Wallpaper - P8025107.33.0
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | P8025107.33.0 |
| Pattern Name | Ponchette |
| Collection | Jardin De Maclot Wallcovering |
| Width | 27" |
| Vert. Repeat | 19.3" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | WOOD PULP - 45%;BINDER - 20%;MINERAL FILLERS - 20%;POLYESTER - 15% |
| Finish | PRETRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Green |
| Theme | Botanical |
Original: $403.20
-65%$403.20
$141.12Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | P8025107.33.0 |
| Pattern Name | Ponchette |
| Collection | Jardin De Maclot Wallcovering |
| Width | 27" |
| Vert. Repeat | 19.3" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | WOOD PULP - 45%;BINDER - 20%;MINERAL FILLERS - 20%;POLYESTER - 15% |
| Finish | PRETRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Green |
| Theme | Botanical |

















