P8025108-153 | Loring, Pool Botanical - Brunschwig & Fils Wallpaper - P8025108.153.0
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | P8025108.153.0 |
| Pattern Name | Loring |
| Collection | Jardin De Maclot Wallcovering |
| Width | 36" |
| Vert. Repeat | 41.84" |
| Horz. Repeat | 18" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | WOOD PULP - 59%;BINDER - 21%;OTHER - 20% |
| Finish | PRETRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Blue |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

P8025108-153 | Loring, Pool Botanical - Brunschwig & Fils Wallpaper - P8025108.153.0
P8025108-153 | Loring, Pool Botanical - Brunschwig & Fils Wallpaper - P8025108.153.0
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | P8025108.153.0 |
| Pattern Name | Loring |
| Collection | Jardin De Maclot Wallcovering |
| Width | 36" |
| Vert. Repeat | 41.84" |
| Horz. Repeat | 18" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | WOOD PULP - 59%;BINDER - 21%;OTHER - 20% |
| Finish | PRETRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Blue |
| Theme | Botanical |
Original: $803.25
-65%$803.25
$281.14Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Pattern Number | P8025108.153.0 |
| Pattern Name | Loring |
| Collection | Jardin De Maclot Wallcovering |
| Width | 36" |
| Vert. Repeat | 41.84" |
| Horz. Repeat | 18" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | WOOD PULP - 59%;BINDER - 21%;OTHER - 20% |
| Finish | PRETRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Blue |
| Theme | Botanical |

















