Panache.11.0 | Panache, Corey Damen Jenkins Trad Nouveau Ii - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | PANACHE.11.0 |
| Pattern Name | Panache |
| Collection | Corey Damen Jenkins Trad Nouveau Ii |
| Width | 53.5" |
| Vert. Repeat | 25.19" |
| Horz. Repeat | 26.77" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 100% |
| Finish | SANFORIZED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Grey |
| Theme | Abstract |
| Notes | COORDINATING WALLCOVERING: W3823 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Panache.11.0 | Panache, Corey Damen Jenkins Trad Nouveau Ii - Kravet Couture Fabric
Panache.11.0 | Panache, Corey Damen Jenkins Trad Nouveau Ii - Kravet Couture Fabric
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | PANACHE.11.0 |
| Pattern Name | Panache |
| Collection | Corey Damen Jenkins Trad Nouveau Ii |
| Width | 53.5" |
| Vert. Repeat | 25.19" |
| Horz. Repeat | 26.77" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 100% |
| Finish | SANFORIZED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Grey |
| Theme | Abstract |
| Notes | COORDINATING WALLCOVERING: W3823 |
Original: $283.50
-65%$283.50
$99.22Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | PANACHE.11.0 |
| Pattern Name | Panache |
| Collection | Corey Damen Jenkins Trad Nouveau Ii |
| Width | 53.5" |
| Vert. Repeat | 25.19" |
| Horz. Repeat | 26.77" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 100% |
| Finish | SANFORIZED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Grey |
| Theme | Abstract |
| Notes | COORDINATING WALLCOVERING: W3823 |












