S7355 Soft Petal | Solid, Pink - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Looking for Greenhouse Fabric Product# S7355 Soft Petal
. Enjoy this amazing Fabric. Memo available always. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S7355 Soft Petal |
| Width | 56" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | S |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | India |
| Content | 54% Linen, 38% Viscose, 8% Cotton |
| Theme | Solid |
| Color | Pink |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

S7355 Soft Petal | Solid, Pink - Greenhouse Fabric
S7355 Soft Petal | Solid, Pink - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Looking for Greenhouse Fabric Product# S7355 Soft Petal
. Enjoy this amazing Fabric. Memo available always. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S7355 Soft Petal |
| Width | 56" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | S |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | India |
| Content | 54% Linen, 38% Viscose, 8% Cotton |
| Theme | Solid |
| Color | Pink |
$148.00
S7355 Soft Petal | Solid, Pink - Greenhouse Fabric—
$148.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pattern is priced by the yard.
Looking for Greenhouse Fabric Product# S7355 Soft Petal
. Enjoy this amazing Fabric. Memo available always. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S7355 Soft Petal |
| Width | 56" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | S |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | India |
| Content | 54% Linen, 38% Viscose, 8% Cotton |
| Theme | Solid |
| Color | Pink |











